Aktualności
Mikołaj Kucia IV w województwie
- Szczegóły
Bardzo dobry wynik uzyskał Mikołaj Kucia w pchnięciu kulą podczas Indywidualnych Zawodów Lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 06 czerwca 2018 roku w Biłgoraju. Mikołaj wykonał naprawdę dobre trzy próby, dzięki którym zajął IV miejsce w województwie. Do trzeciego miejsca zabrakło niewiele, bo tylko 6cm. Bardzo dobre wyniki Mikołaja świadczą, że nawet z tak maleńkiej miejscowości jaką jest Stojeszyn można rywalizować z najlepszymi zawodnikami z województwa i osiągać sukcesy.
Nauczyciel wf – Tomasz Nalepa
Aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą
- Szczegóły
25 maja 2018 roku w piękny słoneczny poranek, uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej wyruszyli wraz z opiekunami Panią Dorotą Żurawicz oraz Panem Tomaszem Nalepa na wycieczkę rowerową do Osówka. Trasa biegła przez okoliczne lasy oraz stawy, gdzie o tej porze roku można podziwiać przepiękną szatę roślinną. Po dotarciu na miejsce uczniowie rozpalili ognisko a po krótkim odpoczynku rozegrali mecz piłki nożnej. Humory dopisywały, energii do zabawy nie brakowało tylko ten czas jakoś szybko uciekał…
Wycieczka została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, którego celem jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, połączona z dobrą zabawą na pewno korzystnie wpływa na rozwój młodego organizmu. Trzeba tylko by uczniowie sami lub z rodzicami chcieli dbać o swoją sprawność, gdyż regularna aktywność fizyczna zapobiega chorobom, a przede wszystkim chorobom serca, które występują w starszym wieku.
Opiekunowie wycieczki
Mikołaj Kucia z awansem do zawodów wojewódzkich
- Szczegóły
24 maja 2018 roku na stadionie MOSiRu w Biłgoraju odbyły się Rejonowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z oddziałami gimnazjalnymi wystartowało siedmioro uczniów: Paulina Wieczorek – bieg 100m i sztafeta 4x100m, Weronika Bryk – bieg 300m i sztafeta, Gabriela Nosal – kula 3kg i sztafeta, Roksana Szczecka – sztafeta oraz Mikołaj Kucia – kula 5kg, Mateusz Nosal – kula 5kg i Mirek Skrok – oszczep. Najlepiej spisał się Mikołaj Kucia, który uzyskał życiowy rezultat w pchnięciu kulą 12,30m i z II miejsca awansował do finału wojewódzkiego. Dobre występy zanotowali też inni zawodnicy ale nie udało im się awansować do kolejnego etapu zawodów.
Mikołajowi gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.
Nauczyciel wf – Tomasz Nalepa
Strona 210 z 276












{nomultithumb}