Aktualności
Jedziemy do Warszawy
- Szczegóły
W tym roku będziemy obchodzić jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju - 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym wydarzeniem 22 stycznia w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu „Droga do Niepodległości”. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Rudnicka i Justyna Suchora.
Młodzież gimnazjalna miała okazję sprawdzić swoje wiadomości na temat tego, jak to się stało, że Polska po 123 latach pojawiła się znów na mapach świata? Kto przewodził temu wydarzeniu i kto brał w nim udział? Trzydziestu jeden uczniów, przez 45 minut pisało test, składający się z pytań jednokrotnego wyboru, prawda lub fałsz oraz pytań otwartych.
Patronat nad konkursem objął poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Jerzy Bielecki. Dzięki jego uprzejmości, wszyscy uczestnicy, biorący udział w konkursie wraz z opiekunami już 1 marca pojadą na wycieczkę do naszej stolicy, gdzie zwiedzą sejm oraz Muzeum Wojska Polskiego. Cieszymy się bardzo i gratulujemy naszym uczennicom.
M. Piotrowska
(opiekun/wychowawca)
Drużynowe zwycięstwo tenisistów ze Stojeszyna
- Szczegóły
24 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyły się zawody w tenisie stołowym dla uczniów klas gimnazjalnych. W zawodach wystartowało 10 szkół gimnazjalnych z powiatu i najbliższej okolicy. Nasi uczniowie w składzie: Gabriela Nosal, Paulina Wieczorek, Jakub Skupiński i Mikołaj Kucia dzięki bardzo dobrej grze i zdobytym punktom zajęli drużynowo I miejsce. Najlepiej z drużyny spisała się Gabrysia Nosal, która zajęła II miejsce wśród dziewcząt oraz Jakub Skupiński, który był IV wśród chłopców.
Mam nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze nie raz pokażą, że „mała szkoła” również może odnosić sukcesy.
Tomasz Nalepa
Spotkanie z Rodzicami - 25 stycznia 2018 r.
- Szczegóły
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Stojeszynie Pierwszym zapraszają Rodziców na spotkanie
w dniu 25 stycznia 2018 r. o godz. 16:00
- Spotkanie z dyrektorem szkoły.
- Spotkania z wychowawcami w klasach.
Jasełka w Parafii Brzeziny Stojeszyńskie
- Szczegóły
W dniu 6 stycznia 2018 roku w Święto Trzech Króli w Parafii Brzeziny Stojeszyńskie w Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego odbyło się przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne przed społecznością lokalną. Występ uczniów zgromadził w świątyni wielu parafian gorąco oklaskujących młodych wykonawców. Gromkie brawa a także serdeczne podziękowania księdza proboszcza Krzysztofa Woźniaka były wyrazem uznania dla młodych wykonawców oraz ich opiekunów Pani Grażyny Orzeł i Pani Marii Piotrowskiej.
Grażyna Orzeł
Maria Piotrowska
Strona 217 z 276











