5.png

Zapraszam wszystkich do udziału w akcji

{nomultithumb}

 

„Bookshelf Tour,

czyli pokaż swoją półkę z książkami ”.
Zadanie jest nadzwyczaj proste: wystarczy sfotografować swoją domową biblioteczkę
 i zaprezentować swoje ulubione książki w ich naturalnym otoczeniu. Bez specjalnych przygotowań, uporządkowań, błysków i zabiegów.
 Możecie też ułoży z książek jakąś kompozycję, poukładać je np. wg kolorów, rozmiarów, kategorii itp.

Fotki proszę przesłać  przez platformę MS Team (lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
do 12 grudnia 2020r.

Najciekawsze fotografie prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej stronie  szkoły.

Zapraszam !

 

Rozpoczął się Adwent. Co to jest kalendarz adwentowy? Jak go zrobić? – czytajcie  w zakładce biblioteki.

Bibliotekarz szkolny

 

 

    Słowo "adwent" pochodzi od łacińskiego zwrotu "adventus", które oznacza przyjście. W czasach wczesnego chrześcijaństwa oznaczało podwójne przyjście Chrystusa, jako człowieka i sędziego przy końcu świata.

   Adwent jest czasem przygotowań do uroczystości świąt Bożego Narodzenia.  W 2020 roku adwent rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada i kończy, jak zawsze, w wigilię Bożego Narodzenia - 24 grudnia.

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz, który służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii. Dzięki niemu (nie tylko) dzieci mogą celebrować oczekiwanie na święta, odhaczać dni do Bożego Narodzenia i codziennie odkrywać nowe zadanie adwentowe czy drobiazg.

Historia kalendarza adwentowego

Idea kalendarza adwentowego narodziła się XIX wieku, a z jego powstaniem wiąże się pewna urocza historia małego chłopca, który każdy dzień zaczynał pytaniem "Czy to już dziś?". Pomysłowa mama wypisała na tekturce 24 liczby i dołączyła do nich biszkopty. Mały Gerard mógł zjeść codziennie jedno ciastko - dzięki temu wiedział, jak długo będzie musiał czekać na święta. Gdy Gerhard Lang dorósł, zaczął produkować kalendarze ze słodkościami w środku.

Dziś kalendarze adwentowe są różne. Można je kupić niemal wszędzie - i w osiedlowym sklepie spożywczym, i w drogerii, i w galerii z rękodziełem. Można je też wykonać samodzielnie, co z pewnością wiąże się z ciekawie spędzonym popołudniem i frajdą.

 

Jak zrobić kalendarz adwentowy

Pomysłów na to, jak zrobić kalendarz adwentowy, jest mnóstwo. Może on przyjąć wiele form, a wykonać go można z różnych tkanin, kartonu, pudełek czy torebek papierowych, ale i wykorzystać utrzymane w przedświątecznej stylistyce gadżety, na przykład skarpety.

 

Więcej czytajcie na stronie: https://www.edziecko.pl/edziecko/7,80257,25377099,kalendarz-adwentowy-jak-go-zrobic-samodzielnie-niespodzianki.html#e=RelRecImg2

 

Powodzenia! Miłej zabawy!

Bibliotekarz szkolny