Uncategorised
- Szczegóły
Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, biały ser, .
Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin , ale przede wszystkim znakomicie smakowały.
Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, myślę że dzieci będą coraz częściej sięgać po zdrowe produkty.
Kaproń Agnieszka
- Szczegóły
Uczennica kl. 8-Julia Walczak wzięła udział w XXI edycji wojewódzkiego konkursu „Animowana Chemia”, organizowanym przez Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Julia przygotowała prezentację dotyczącą kwasu siarkowego(VI), w której w ciekawy sposób przedstawiła właściwości i zastosowania tego związku. Za swoją prezentację Julia otrzymała dyplom wyróżnienia oraz nagrody od organizatorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Dziewa
- Szczegóły
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły — Dagmara Pietrzyk — otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Maskotka 112”. Jego celem było promowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112, kształtowanie właściwych postaw związanych z korzystaniem z pomocy ratunkowej oraz rozwijanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zaproszenie dla nowej maskotki Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie, która odwiedzi szkołę lub klasę uczestnika i poprowadzi zajęcia dotyczące działania numeru alarmowego 112 oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Prace mogły mieć formę pisemną lub rysunkową i wymagały dużej pomysłowości oraz kreatywności. Inicjatywa, której pomysłodawcą był wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, promując wiedzę o bezpieczeństwie oraz właściwym korzystaniu z numeru alarmowego 112. W przedsięwzięciu uczestniczyła również Julia Flis, która wykonała wyjątkową pracę. Rozdanie nagród odbylo się 28.05.2026 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Serdecznie gratulujemy Dagmarze oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych i wielu kolejnych osiągnięć!
- Szczegóły
Dnia 22 maja 2026 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I–VIII z panią psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Janowie Lubelskim. Zajęcia poświęcone były relacjom rówieśniczym, emocjom, empatii oraz właściwym zachowaniom wobec innych osób – zarówno w szkole, jak i w internecie.
Podczas spotkania uczniowie klas I–III uczyli się rozpoznawania i nazywania emocji oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zajęciom towarzyszyły liczne zabawy, rozmowy i ćwiczenia aktywizujące, dzięki którym dzieci mogły lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia oraz rozwijać umiejętność wyrażania swoich uczuć.
Uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w pogadance dotyczącej problemów, z jakimi młodzi ludzie mogą spotykać się na co dzień. Ważnym elementem zajęć była praca w grupach nad rozwiązaniem problemowych sytuacji. Uczniowie analizowali przedstawione przypadki, zastanawiali się nad emocjami towarzyszącymi bohaterom oraz wspólnie poszukiwali sposobów udzielenia wsparcia i właściwego reagowania.
Spotkania były cenną lekcją rozwijającą kompetencje społeczne i emocjonalne uczniów. Skłoniły uczestników do refleksji nad znaczeniem empatii, wzajemnego szacunku oraz odpowiedzialności za swoje słowa i zachowanie. Myślimy, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na relacje społeczne uczniów naszej szkoły.
Eliza Gomółka
Marzena Buczek
- Szczegóły
„Talent kształci się w ciszy, a charakter w wirze świata.” – Johann Wolfgang Goethe
16 marca br. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego „Galileo”, podczas którego uczestnicy z różnych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz zdolności humanistyczne. Uczniowie zmagali się z zadaniami obejmującymi znajomość lektur, naukę o języku, a także czytanie ze zrozumieniem tekstów literackich i popularnonaukowych. Test składał się z 26 pytań zamkniętych. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawano 1 punkt, za błędną odejmowano 1 punkt, natomiast brak odpowiedzi nie wpływał na wynik końcowy.
Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki:
Klasa 4
Michał Czerwonka – laureat (6. miejsce)
Aleksander Kaproń – wyróżnienie (11. miejsce)
Klasa 5
Sebastian Szpyt – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)
Dawid Bielecki – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)
Kornelia Misiak – laureat (9. miejsce)
Cezary Dąbrowski – wyróżnienie (13. miejsce)
Jakub Ptaszek – wyróżnienie (15. miejsce)
Klasa 7
Natalia Szpyt – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)
Julia Wójtowicz – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)
Marcel Misiak – laureat (4. miejsce)
Dominik Dziewa – wyróżnienie (12. miejsce)
Klasa 8
Oliwia Garbacz – laureatka, nagroda książkowa (5. miejsce)
Julia Walczak – wyróżnienie (11. miejsce)
Udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.











