5.png

13 maja wychowankowie naszego przedszkola wraz z Paniami odwiedziły Filię Biblioteczną w Stojeszynie Pierwszym, aby wziąć udział w lekcji bibliotecznej z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.

Pani bibliotekarka Alfreda Gierłach serdecznie przywitała dzieci i opowiedziała o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób dbać o książki. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały regały wypełnione bajkami, atlasami i książeczkami dla najmłodszych czytelników.

Podczas spotkania nie zabrakło również wspólnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała ciekawą bajkę, a następnie poprosiła dzieci o wykonanie ilustracji do historii, którą usłyszały. Po skończonej pracy czekał na dzieci słodki poczęstunek.

Dziękujemy pani Alfredzie Gierłach za poświęcony czas, ciekawe zajęcia i podzielenie się swoją wiedzą.

Monika Jakowiak i Agnieszka Kaproń