- Szczegóły
Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły: pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, biały ser, .
Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin, ale przede wszystkim znakomicie smakowały.
Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, myślę że dzieci będą coraz częściej sięgać po zdrowe produkty.
Kaproń Agnieszka
- Szczegóły
Uczennica kl. 8-Julia Walczak wzięła udział w XXI edycji wojewódzkiego konkursu „Animowana Chemia”, organizowanym przez Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Julia przygotowała prezentację dotyczącą kwasu siarkowego(VI), w której w ciekawy sposób przedstawiła właściwości i zastosowania tego związku. Za swoją prezentację Julia otrzymała dyplom wyróżnienia oraz nagrody od organizatorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Dziewa
- Szczegóły
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły — Dagmara Pietrzyk — otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Maskotka 112”. Jego celem było promowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112, kształtowanie właściwych postaw związanych z korzystaniem z pomocy ratunkowej oraz rozwijanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zaproszenie dla nowej maskotki Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie, która odwiedzi szkołę lub klasę uczestnika i poprowadzi zajęcia dotyczące działania numeru alarmowego 112 oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Prace mogły mieć formę pisemną lub rysunkową i wymagały dużej pomysłowości oraz kreatywności. Inicjatywa, której pomysłodawcą był wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, promując wiedzę o bezpieczeństwie oraz właściwym korzystaniu z numeru alarmowego 112. W przedsięwzięciu uczestniczyła również Julia Flis, która wykonała wyjątkową pracę. Rozdanie nagród odbylo się 28.05.2026 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Serdecznie gratulujemy Dagmarze oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych i wielu kolejnych osiągnięć!
- Szczegóły
Dnia 22 maja 2026 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I–VIII z panią psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Janowie Lubelskim. Zajęcia poświęcone były relacjom rówieśniczym, emocjom, empatii oraz właściwym zachowaniom wobec innych osób – zarówno w szkole, jak i w internecie.
Podczas spotkania uczniowie klas I–III uczyli się rozpoznawania i nazywania emocji oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zajęciom towarzyszyły liczne zabawy, rozmowy i ćwiczenia aktywizujące, dzięki którym dzieci mogły lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia oraz rozwijać umiejętność wyrażania swoich uczuć.
Uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w pogadance dotyczącej problemów, z jakimi młodzi ludzie mogą spotykać się na co dzień. Ważnym elementem zajęć była praca w grupach nad rozwiązaniem problemowych sytuacji. Uczniowie analizowali przedstawione przypadki, zastanawiali się nad emocjami towarzyszącymi bohaterom oraz wspólnie poszukiwali sposobów udzielenia wsparcia i właściwego reagowania.
Spotkania były cenną lekcją rozwijającą kompetencje społeczne i emocjonalne uczniów. Skłoniły uczestników do refleksji nad znaczeniem empatii, wzajemnego szacunku oraz odpowiedzialności za swoje słowa i zachowanie. Myślimy, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na relacje społeczne uczniów naszej szkoły.
Eliza Gomółka
Marzena Buczek
- Szczegóły
„Talent kształci się w ciszy, a charakter w wirze świata.” – Johann Wolfgang Goethe
16 marca br. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego „Galileo”, podczas którego uczestnicy z różnych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz zdolności humanistyczne. Uczniowie zmagali się z zadaniami obejmującymi znajomość lektur, naukę o języku, a także czytanie ze zrozumieniem tekstów literackich i popularnonaukowych. Test składał się z 26 pytań zamkniętych. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawano 1 punkt, za błędną odejmowano 1 punkt, natomiast brak odpowiedzi nie wpływał na wynik końcowy.
Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki:
Klasa 4
Michał Czerwonka – laureat (6. miejsce)
Aleksander Kaproń – wyróżnienie (11. miejsce)
Klasa 5
Sebastian Szpyt – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)
Dawid Bielecki – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)
Kornelia Misiak – laureat (9. miejsce)
Cezary Dąbrowski – wyróżnienie (13. miejsce)
Jakub Ptaszek – wyróżnienie (15. miejsce)
Klasa 7
Natalia Szpyt – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)
Julia Wójtowicz – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)
Marcel Misiak – laureat (4. miejsce)
Dominik Dziewa – wyróżnienie (12. miejsce)
Klasa 8
Oliwia Garbacz – laureatka, nagroda książkowa (5. miejsce)
Julia Walczak – wyróżnienie (11. miejsce)
Udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.











