5.png

 Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, biały ser, .

Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin , ale przede wszystkim znakomicie smakowały.

Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem.
 Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, myślę że dzieci będą coraz częściej sięgać po zdrowe produkty.

 

Kaproń Agnieszka