5.png

„Talent kształci się w ciszy, a charakter w wirze świata.” – Johann Wolfgang Goethe

16 marca br. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego „Galileo”, podczas którego uczestnicy z różnych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz zdolności humanistyczne. Uczniowie zmagali się z zadaniami obejmującymi znajomość lektur, naukę o języku, a także czytanie ze zrozumieniem tekstów literackich i popularnonaukowych. Test składał się z 26 pytań zamkniętych. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawano 1 punkt, za błędną odejmowano 1 punkt, natomiast brak odpowiedzi nie wpływał na wynik końcowy.

Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki:

Klasa 4

Michał Czerwonka – laureat (6. miejsce)

Aleksander Kaproń – wyróżnienie (11. miejsce)

Klasa 5

Sebastian Szpyt – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)

Dawid Bielecki – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)

Kornelia Misiak – laureat (9. miejsce)

Cezary Dąbrowski – wyróżnienie (13. miejsce)

Jakub Ptaszek – wyróżnienie (15. miejsce)

Klasa 7

Natalia Szpyt – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)

Julia Wójtowicz – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)

Marcel Misiak – laureat (4. miejsce)

Dominik Dziewa – wyróżnienie (12. miejsce)

Klasa 8

Oliwia Garbacz – laureatka, nagroda książkowa (5. miejsce)

Julia Walczak – wyróżnienie (11. miejsce)

Udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.