„Talent kształci się w ciszy, a charakter w wirze świata.” – Johann Wolfgang Goethe
16 marca br. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego „Galileo”, podczas którego uczestnicy z różnych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz zdolności humanistyczne. Uczniowie zmagali się z zadaniami obejmującymi znajomość lektur, naukę o języku, a także czytanie ze zrozumieniem tekstów literackich i popularnonaukowych. Test składał się z 26 pytań zamkniętych. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawano 1 punkt, za błędną odejmowano 1 punkt, natomiast brak odpowiedzi nie wpływał na wynik końcowy.
Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki:
Klasa 4
Michał Czerwonka – laureat (6. miejsce)
Aleksander Kaproń – wyróżnienie (11. miejsce)
Klasa 5
Sebastian Szpyt – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)
Dawid Bielecki – laureat, nagroda książkowa (5. miejsce)
Kornelia Misiak – laureat (9. miejsce)
Cezary Dąbrowski – wyróżnienie (13. miejsce)
Jakub Ptaszek – wyróżnienie (15. miejsce)
Klasa 7
Natalia Szpyt – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)
Julia Wójtowicz – laureatka, nagroda książkowa (1. miejsce)
Marcel Misiak – laureat (4. miejsce)
Dominik Dziewa – wyróżnienie (12. miejsce)
Klasa 8
Oliwia Garbacz – laureatka, nagroda książkowa (5. miejsce)
Julia Walczak – wyróżnienie (11. miejsce)
Udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.











