5.png

To był wyjątkowy dzień dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stojeszynie. Nasi uczniowie odnieśli spektakularny sukces w Jubileuszowym V Konkursie Poetyckim dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego „Niezłomni w moich oczach”, zdobywając najwięcej nagród i wyróżnień spośród wszystkich uczestniczących szkół!

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 267 prac z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało aż 22 uczniów – była to największa grupa uczestników spośród wszystkich placówek biorących udział w wydarzeniu. Młodzi poeci zachwycili jury swoją wrażliwością, dojrzałością i talentem literackim.

Uroczysta gala finałowa odbyła się 17 czerwca 2026 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Nasi laureaci

🏆 Kategoria klas I–III

II miejsce – Mikołaj Luks

🏆 Kategoria klas IV–VI

II miejsce – Karol Hys

III miejsce – Kacper Kuźma

Wyróżnienie – Sebastian Szpyt

🏆 Kategoria klas VII–VIII

II miejsce – Marcel Misiak

II miejsce – Oliwia Garbacz

III miejsce – Natalia Szpyt

Wyróżnienie – Julia Walczak

Ogromnym powodem do dumy jest również fakt, że nasza szkoła została uhonorowana tytułem Ambasadora Konkursu. Otrzymaliśmy dyplom, podziękowania oraz nagrody książkowe za szczególne zaangażowanie w rozwijanie talentów literackich uczniów i przygotowanie ich do udziału w konkursie.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego „STUDEO” oraz Zygmunt Marek Miszczak. W uroczystej gali uczestniczyli laureaci wraz z rodzinami, nauczyciele, przedstawiciele nagrodzonych szkół oraz zaproszeni goście.

Wśród obecnych znaleźli się między innymi rodziny Żołnierzy Wyklętych, prof. dr hab. Marcin Szewczak – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Agnieszka Wolińska – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Zdzisław Niedbała – przedstawiciel Prezydenta Miasta Lublin, a także przedstawiciele instytucji, organizacji i środowisk zaangażowanych w pielęgnowanie pamięci historycznej oraz wspieranie młodych talentów.

Udział w konkursie był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów literackich, ale także do refleksji nad historią, patriotyzmem i wartościami, które kształtują młode pokolenie.

Galę uświetnił koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego, który był wyjątkowym zwieńczeniem tego ważnego wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów na poetyckiej ścieżce!