16 czerwca dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Zagrody Garncarskiej w Łążku. Wycieczka była bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Podczas wizyty przedszkolaki wysłuchały historii o powstawaniu garncarstwa na terenie Łążku oraz dowiedziały się o tradycyjnych metodach wyrobu naczyń z gliny. Mieliśmy okazję obserwować pracę garncarza przy kole garncarskim, a także samodzielnie spróbować formowania własnych wyrobów ,które zabraliśmy na pamiątkę. Dowiedzieliśmy się, jak przebiega proces suszenia i wypalania naczyń. Wizyta dostarczyła nam wielu nowych wiadomości oraz pozwoliła rozwijać zdolności manualne. Oprócz warsztatów była też możliwość zabawy na świeżym powietrzu z klownem a także zabawy przy muzyce. Dzieci też obejrzały warzywniak a w nim rozpoznawały rosnące warzywa ,a jeśli mowa o warzywach to także była mini inscenizacja do wiersza J. Tuwima ,,Rzepka”.Po obiedzie przedszkolaki obejrzały zagrody ginących zawodów np. kuźnię kowala,stolarza,młynarza, kuźnię tkacką. Na koniec dzieci karmiły ptactwo podwórkowe.
Wycieczka była interesująca ,dostarczyła przedszkolakom dużo radości,myślę że na długo pozostanie w pamięci małych odkrywców.
Wychowawcy przedszkola:Agnieszka Kaproń i Monika Jaskowiak











