Uncategorised
- Szczegóły
,,IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ W PRZYSZŁOŚĆ ‘’
27 listopada 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej gali, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Pysznicy. Był to finał XXII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży szkół noszących imię Jana Pawła II, organizowanego przez tę placówkę.
W przeglądzie udział wzięli uczniowie z 29 szkół z województw podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Na konkurs wpłynęło 75 utworów poetyckich i 185 prac plastycznych.
Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Pana Sylwestra Lesiczki i Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli poetki Pani Elżbiety Ferlejko przyznało 28 nagród i 40 wyróżnień.
Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży jest ciekawą formą wymiany doświadczeń w zakresie edukacji artystycznej i kulturalnej, sposobem działań wychowawczych z hasłem przewodnim, a także płaszczyzną integracji szkół noszących imię Jana Pawła II.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
I NAGRODA w kategorii plastyka kl. IV -VI : Aleksander Kaproń kl.IV
III NAGRODA w kategorii plastyka kl.IV – VI : Kornelia Misiak kl.V
II NAGRODA w kategorii poezja kl. IV -VI : Filip Szczecki kl.VI
III NAGRODA w kategorii poezja kl.IV -VI : Sebastian Szpyt kl.V
Wyróżnione i nagrodzone prace plastyczne oraz literackie zostały zamieszczone w wydanej antologii, którą otrzymali uczestnicy przeglądu.
Agnieszka Kaproń
- Szczegóły
„Szachy to morze, w którym komar może się napić, a słoń utonąć.” – hinduskie przysłowie
Z dumą informujemy, że drużyna z klasy VII odniosła spektakularny sukces, zdobywając I miejsce w Gminnych Drużynowych Zawodach Szachowych, a drużyna młodsza wywalczyła II miejsce! Obie szkolne reprezentacje zmierzyły się z zespołami z Modliborzyc i Wierzchowisk podczas emocjonujących zawodów, które odbyły się 26 listopada 2025 r. w Modliborzycach.
W turnieju wystąpiły:
- drużyna młodsza: Filip Szczecki, Oliwia Wójtowicz, Jakub Walczak, Kacper Kuźma
- drużyna starsza: Dominik Dziewa, Julia Wójtowicz, Natalia Szpyt, Jakub Hys
Drużynę młodszą od zwycięzców dzieliły zaledwie 2 punkty. Natomiast drużyna starsza, prezentując wyraźną przewagę i świetną strategię, pokonała rywali z Wierzchowisk i Modliborzyc, zdobywając tym samym awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 10 grudnia 2025 r. w Janowie Lubelskim.
Ogromne gratulacje dla całej drużyny i opiekuna! Wasza determinacja i talent są inspiracją dla nas wszystkich!
- Szczegóły
25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt – Dzień Pluszowego Misia. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pokolenia, bo przecież każdy z nas pamięta swojego ukochanego misia z dzieciństwa. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszaki, które towarzyszyły przedszkolakom do końca zajęć, wśród nich pojawiły się klasyczne misie, bohaterowie bajek, niedźwiadki polarne, misie z kokardkami i misie w ubrankach. Każdy przedszkolak z dumą prezentował swojego przyjaciela, opowiadając o nim krótkie historie. Po obiedzie odwiedził nas „Kubuś Puchatek”, który przyniósł kolorowanki i oczywiście podzielił się z dziećmi słodkościami. Na zakończenie przeczytał przedszkolakom bajeczkę, o tym jak pewnego dnia wybierał się miś do przedszkola. Wizyta Misia była miłą a zarazem tajemniczą niespodzianką dla dzieci.
Agnieszka Kaproń
- Szczegóły
Dnia 18 października, w ramach działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole, podczas zebrania ogólnego odbyło się spotkanie rodziców z funkcjonariuszem Policji. Tematem prelekcji były zagadnienia związane z agresją, różnymi formami przemocy oraz cyberprzemocą. Podczas spotkania rodzice poznali sposoby rozpoznawania sygnałów świadczących o przemocy, a także metody reagowania i ochrony dzieci zarówno w środowisku domowym, jak i w Internecie. Funkcjonariusz przedstawił również konsekwencje stosowania przemocy oraz udzielił wielu praktycznych wskazówek dotyczących wspierania młodych ludzi w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości rodziców w zakresie bezpieczeństwa dzieci i stanowiło ważny element szkolnych działań profilaktycznych.











