Uncategorised
- Szczegóły
13 października br. wolontariusze z naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Brzezinach Stojeszyńskich. Zebrane datki zostały przekazane Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przeznaczy je na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, zwłaszcza z rodzin wielodzietnych.
Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.
Szkolne Koło Wolontariatu
- Szczegóły
W dniu 20.10.2025 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbył się niezwykły turniej pod nazwą „Partia żywych szachów”, zorganizowany pod patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII. Na ogromnej szachownicy, rozłożonej na sali gimnastycznej, zawodnicy wcielili się w rolę figur szachowych.
W pojedynku zmierzyły się dwie drużyny: uczniowie z naszej szkoły, którzy grali czarnymi bierkami oraz uczniowie ze szkoły w Janowie Lubelskim, którzy grali białymi bierkami. Rozgrywka przebiegała w miłej i pełnej emocji atmosferze. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, znajomością zasad gry oraz sportową postawą.
Po bardzo wyrównanej walce zwycięstwo odnieśli uczniowie z Janowa Lubelskiego. Na zakończenie turnieju obie drużyny zostały nagrodzone dużymi figurami szachowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne pamiątki.
Pomimo przegranej nasi zawodnicy z pozytywnym nastawieniem wrócili do szkoły, myśląc już o udziale w następnym turnieju.
Do turnieju szachowego uczniów przygotowała Pani Jolanta Zbiżek. Opiekę nad uczniami podczas rozgrywek sprawowały Pani Eliza Gomółka oraz Pani Agnieszka Dziewa.
- Szczegóły
Dnia 9 października 2025 roku odbyła się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół noszących imię Jana Pawła II na Jasną Górę. W wydarzeniu tym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły – chętni uczniowie z klas III-VIII, którzy wraz z pocztem sztandarowym godnie reprezentowali naszą placówkę.
Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta, która rozpoczęła się o godzinie 11:00 na Wałach Jasnogórskich. Wspólna modlitwa, śpiew i atmosfera jedności były wyjątkowym przeżyciem duchowym dla wszystkich uczestników. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Biskup Radomski Marek Solarczyk.
Pielgrzymka była nie tylko okazją do modlitwy i refleksji, ale także do integracji oraz pielęgnowania wartości, które pozostawił nam Święty Jan Paweł II – nasz patron. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Kaproń oraz Małgorzata Wisińska. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Witolda Kowalika, który zadbał o sfinansowanie wyjazdu, umożliwiając uczniom udział w tym ważnym i podniosłym wydarzeniu.
Dorota Żurawicz-organizator i kierownik wyjazdu
- Szczegóły
W piątek, 10 października 2025 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XXV Dnia Papieskiego, obchodzonego w całej Polsce pod hasłem „ Święty Jan Paweł II. Prorok Nadziei ”. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły, po czym prowadzący przypomnieli najważniejsze fakty z życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczniowie po opieką nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony nauczaniu papieża Polaka, w którym znalazły się fragmenty jego homilii, wiersze oraz pieśni religijne i patriotyczne. Każdy mógł odczuć, że papież był kiedyś uczniem takim jak my ale żył w zgodzie z prawdziwymi wartościami chrześcijańskimi i ta droga doprowadziła go do świętości.
Podczas apelu podkreślono także, jak ważne są wartości, które głosił św. Jan Paweł II – miłość, pokój, szacunek do drugiego człowieka i odpowiedzialność za własne życie.
Uroczystość miała charakter refleksyjny i pełen zadumy. Dzięki niej uczniowie mogli lepiej poznać postać Jana Pawła II oraz zrozumieć znaczenie jego przesłania we współczesnym świecie.
Agnieszka Dziewa
Marta Michna











