Uncategorised
- Szczegóły
Dnia 19 grudnia 2024 roku, w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia, w której uczestniczyły dzieci z obu grup. Od rana można było wyczuć uroczysty nastrój, ponieważ w każdej sali płynęły dźwięki kolęd i pastorałek. Dla podkreślenia ważności tego dnia, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola odświętnie ubrane.
Zgodnie z tradycją, dzieci wysłuchały fragmentu ewangelii, podzieliły się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń na nadchodzący rok 2025. Następnie dzieci zasiadły do stołu, miały okazję skosztować pysznych, wigilijnych potraw. Wszystko to miało miejsce w atmosferze miłości, radości i wzajemnego szacunku. Na zakończenie Pani Dyrektor oraz ksiądz katecheta złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Wigilia w naszym przedszkolu była niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoliło dzieciom poczuć magię Świąt i tradycji.
Wychowawcy przedszkola
- Szczegóły
W ostatnim tygodniu przed świętami w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty florystyczne. Pani florystka opowiedziała dzieciom o tradycji związanej z wykonywaniem stroików, o ozdobach świątecznych a także o tajnikach wykonania bardzo efektownych stroików bożonarodzeniowych. Nasza sala na czas warsztatów stała się pracownią artystyczną. Zabawa przy stole pełnym jodłowych gałązek, bombek, reniferów, kolorowych wstążeczek i innych ozdób była niezwykle atrakcyjna dla przedszkolaków. Dzieci według wskazówek z zapałem tworzyły swoje własne kompozycje poznając przy tym tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami. Pięknie wykonane stroki będą ozdobą świątecznych stołów w domach przedszkolaków.
Agnieszka Kaproń i Monika Jaskowiak
- Szczegóły
„Bóg się rodzi”
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny czas. Wraz z Narodzinami Dzieciątka Jezus rodzi się wiara, nadzieja i miłość. Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym inscenizacji o Bożym Narodzeniu. W naszej szkole przedstawienie jasełkowe odbyło się 20 grudnia 2024r.
Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Modliborzyc pan Witold Kowalik, pani sekretarz Gminy Marzena Dolecka-Jocek oraz ksiądz dziekan Krzysztof Woźniak, a także przedstawiciele Rady Rodziców – pani Urszula Ptaszek i pani Dominika Wisińska-Radzik.
W pięknej betlejemskiej scenografii, śpiewając kolędy uczniowie wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, oddając atmosferę wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Na scenie pojawiły się anioły i dzieci. Do stajenki betlejemskiej oprócz pasterzy przybyli Trzej Królowie, którzy przynieśli swoje dary. Sceny z życia Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus przeplatane były pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd oraz pastorałek zaprezentowanych przez naszych uzdolnionych uczniów. Podsumowaniem występu był taniec aniołów.
Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzruszającej zadumy i refleksji. Na scenie narodził się Jezus, lecz nie tylko w ubogim żłobie, ale przede wszystkim w sercach nas wszystkich. Po zakończeniu inscenizacji o Bożym Narodzeniu głos zabrała pani Dyrektor oraz zaproszeni goście składając życzenia świąteczne i noworoczne całej społeczności szkolnej oraz ich rodzinom. Zwieńczeniem spotkania było dzielenie się opłatkiem oraz spotkanie przy wigilijnym stole.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas.
Życzymy spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Grażyna Orzeł
Eliza Gomółka
Marzena Buczek












