Uncategorised
- Szczegóły
Z radością informujemy, że dwoje uczniów klasy 5 – Kornelia Misiak i Jakub Ptaszek – zostało wyróżnionych w półfinale XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Sól Ziemi”.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do półfinału wpłynęły 1394 prace z całej Polski, w tym 263 z województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.
Organizatorzy zachęcali uczestników do odkrywania fascynującego świata soli poprzez sztukę oraz ukazywania jej znaczenia w przyrodzie, historii, kulturze i codziennym życiu człowieka. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, talentów artystycznych oraz zainteresowań przyrodniczych i geologicznych.
Prace Kornelii i Jakuba wyróżniały się pomysłowością, starannością wykonania oraz ciekawym ujęciem tematu. Jury doceniło ich kreatywność, zaangażowanie i umiejętność połączenia walorów artystycznych z wiedzą przyrodniczą. Dodatkowym wyróżnieniem był fakt, że prace półfinalistów zostały zaprezentowane na wystawie w Muzeum Geologicznym w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy Kornelii i Jakubowi osiągniętego sukcesu oraz życzymy im dalszego rozwijania swoich pasji, wielu inspirujących pomysłów i kolejnych osiągnięć. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Słowa podziękowania kierujemy także do Rodziców za zaangażowanie na wszystkich etapach przygotowań do konkursu, za obecność podczas uroczystej gali w siedzibie Muzeum Geologicznego w Warszawie oraz udostępnienie pięknych fotografii dokumentujących ten wyjątkowy dzień.
K. Biała
- Szczegóły
Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, biały ser, .
Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały myszki, biedronki i kwiaty kwitnące na łące. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin , ale przede wszystkim znakomicie smakowały.
Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, myślę że dzieci będą coraz częściej sięgać po zdrowe produkty.
Kaproń Agnieszka
- Szczegóły
Uczennica kl. 8-Julia Walczak wzięła udział w XXI edycji wojewódzkiego konkursu „Animowana Chemia”, organizowanym przez Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Julia przygotowała prezentację dotyczącą kwasu siarkowego(VI), w której w ciekawy sposób przedstawiła właściwości i zastosowania tego związku. Za swoją prezentację Julia otrzymała dyplom wyróżnienia oraz nagrody od organizatorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Dziewa











