Aktualności
Nad brzegiem Bałtyku
- Szczegóły
Uczniowie klas IV, V i VI w dniach 9-11 października wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta, zorganizowanej w ramach programu „Podróże z klasą”.
Pierwszego dnia w godzinach przedpołudniowych przyjechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po molo, plaży oraz uzdrowisku, poznając jego piękne zakamarki. Następnie pojechaliśmy do Gdyni. Przeszliśmy Wybrzeżem Kościuszkowskim, zwiedziliśmy żaglowiec „Dar Pomorza” oraz odwiedziliśmy gdyńskie akwarium – jedno z najpiękniejszych akwariów morskich w Europie. Wieczorem dotarliśmy na miejsce zakwaterowania w niezwykle malowniczym miasteczku jakim jest Jastrzębia Góra.
Drugi dzień spędziliśmy w Gdańsku, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto, Muzeum Poczty Polskiej i Bazylikę Mariacką – największą ceglaną bazylikę w Północnej Europie, a ok. 15-tej odbyliśmy rejs statkiem na Westerplatte.
Trzeciego dnia pożegnaliśmy Jastrzębią Górę, plaże, po których spacerowaliśmy wieczorami i ruszyliśmy w drogę do wspaniałego Zamku Wielkich Mistrzów w Malborku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO – największego na świecie zamku zbudowanego w stylu gotyckim. Po kilku godzinach zwiedzania i pysznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Wycieczka była piękną przygodą. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i wiele się nauczyliśmy.
opiekunowie: Maria Piotrowska
Agnieszka Dziewa
Dorota Żurawicz
XXIV Dzień Papieski
- Szczegóły
15 października br. w naszej szkole obchodziliśmy XXIV Dzień Papieski. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia". Nasz Patron nieustannie uczył nas, że ,,szacunek i miłość wobec drugiego człowieka jest jedną z najważniejszych cech dojrzałej cywilizacji. Powyższe słowa przyświecały osobom przygotowującym uroczystość. Uczniowie zaśpiewali nostalgiczne piosenki: ,,To świt, to zmrok”, ,,Walc o życiu’’, ,,Tłumy serc’’, ,,Ty prowadzisz nas’’, ,,Wśród tylu dróg’’, ,,Barkę’’ oraz zadeklamowali wzruszające wiersze Cypriana Kamila Norwida: ,,Ruszajże z Bogiem’’, ,,Moja piosnka(II)”.
Konkurs plastyczny – „Wszystkie barwy Jesieni”
- Szczegóły
W Przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny „Wszystkie barwy Jesieni”, w którym udział mogły wziąć wszystkie dzieci, wykonując pracę wspólnie z Rodzicami. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, zwrócenie uwagi na wszystkie barwy jesieni oraz wzmocnienie więzi rodzinnych i czerpanie radości ze wspólnie wykonanej pracy.
Prace były niezwykle ciekawe, dzieci wraz z Rodzicami wykazały się wyjątkowa pomysłowością. W grupie „Pszczółek” oraz „Skrzatów” komisja konkursowa wyróżniła po cztery prace. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, zaś prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy kreatywności i wyobraźni twórczej.
Wychowawcy przedszkola
Za co lubimy jesień? – Zajęcia otwarte w Przedszkolu.
- Szczegóły
Jesień, jesień fajny czas
Już zabawa wita nas.
11 października do grupy „Skrzatów” zostali zaproszeni Rodzice, którzy mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w zajęciach. Głównym celem spotkania była integracja rodziny i przedszkola w działaniach na rzecz dzieci oraz bliższe zapoznanie dzieci ze światem przyrody.
Zajęcia rozpoczęły się od wesołego powitania i nauki rymowanki, którą wszyscy wspólnie wypowiadali głośno, cicho, wolno, szybko, „językiem Kosmitów”, itp. Następnie Rodzice i dzieci odszukali ukryte w sali jesienne liście, wykazując się spostrzegawczością i zręcznością. Po wykonaniu zadania uczestnicy śpiewali i bawili się przy piosence „Kolorowe listki”.
Kolejnym punktem zajęć było wysłuchanie wiersza „Idzie, idzie Pani Jesień” i rozmowa kierowana na temat obecnie panującej pory roku. Dzieci wskazały co jesień daje nam w darze: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, czerwoną jarzębinę, grzyby oraz owoce i warzywa. Wychowankowie chętnie opowiadali również za co lubią jesień.
Ostatnim zadaniem było wykonanie pracy plastycznej – „Jesiennego bukietu”. Dzieci razem z Rodzicami wykazały się dużą wyobraźnią i twórczą postawą, co dało naprawdę niesamowity efekt. Praca przebiegała w fantastycznej atmosferze i przyniosła wiele radości i satysfakcji. Prace zostały wyeksponowane w sali przedszkolnej i pozostaną pamiątką tak wyjątkowego dnia.
Serdecznie dziękuję Rodzicom za tak liczne przybycie na zajęcia otwarte i aktywne w nich uczestniczenie oraz za miłą atmosferę.
Monika Jaskowiak
Strona 69 z 276











