Aktualności
Pasowanie Przedszkolaka i Starszaka
- Szczegóły
Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka to bardzo ważna uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 27 października. Dzieci z grupy „Skrzatów” w tym dniu stały się prawdziwymi przedszkolakami, zaś dzieci z grypy „Pszczółek” zostały starszakami.
Zanim to nastąpiło dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się w przedszkolu do tej pory. Mali artyści przygotowali piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Dzieci musiały wykonać również trudne zadania, za które otrzymali od zgromadzonych licznie Rodziców mocne i częste brawa.
Po zakończonej części artystycznej dzieci w akcie ślubowania obiecały być dzielnym przedszkolakiem, bawić się grzecznie i pilnie się uczyć oraz słuchać Rodziców i swoje Panie. Następnie Pani Dyrektor przez dotknięcie każdego dziecka ogromnym ołówkiem pasowała na Przedszkolaka i Starszaka. Każdy otrzymał również pamiątkowy dyplom i upominek przygotowany przez Rodziców.
Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z Rodzicami, wychowawcami, Panią Dyrektor oraz Księdzem Krzysztofem Woźniakiem udali się na słodki poczęstunek.
Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy, aby każdy dzień w przedszkolu był wypełniany radosną zabawą i przyjazną atmosferą. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność, pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu uroczystości.
Wychowawcy przedszkola
Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie
- Szczegóły
24 października dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć już odrobinę świątecznej atmosfery udając się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie muzeum oraz zapoznanie dzieci z procesem powstawania ozdób choinkowych.
Dzieci mogły zobaczyć wystawy różnorodnych, wspaniałych bombek choinkowych ręcznie wykonanych. Pod opieką przewodnika dzieci oglądały wystawy z choinkami i bombkami różnych części świata (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Obejrzały również proces wyrobu ozdób choinkowych, w czasie którego pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał okrągłe bombki. W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.
Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu, które zabrały ze sobą do domu. Z pewnością ozdobią one świąteczne choinki dzieci. Wszyscy mieliśmy możliwość zakupu pięknych ozdób choinkowych, które będą miłą pamiątką. To była niezapomniana wycieczka pełna pozytywnych wrażeń i przeżyć.
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- Szczegóły
„Trzeba mieć wielkie serce by kształcić małych ludzi”
Z racji przypadającego w sobotę 14 października, uroczysty Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 18 października. To święto nie tylko nauczycieli, ale również pracowników niepedagogicznych. Jest ono obchodzone w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Tego dnia, samorząd uczniowski wraz z opiekunami przygotował występ dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz całej zgromadzonej społeczności szkolnej.
Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz skecze, którymi chcieli zapewnić swym pedagogom chwile radości oraz podziękować za ich trud, cierpliwość i serce wkładane w nauczanie młodych pokoleń.
Podczas apelu, uroczyście zostały wręczone Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły.
Nie zabrakło życzeń i podziękowań, od pana burmistrza Witolda Kowalika dla Pani Dyrektor oraz całego Grona Pedagogicznego. Na koniec uczniowie wyrazili swą wdzięczność i wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przy akompaniamencie uczennicy kl.8 Agnieszki Widz.
Pasowania nadszedł czas…
- Szczegóły
We wtorek, 17 października 2023 roku, odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy I śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odgadywali zagadki matematyczne, patriotyczne i dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze. Po uzyskaniu pozytywnej opinii pani dyrektor, złożyli przysięgę, w której ślubowali, że będą dobrymi Polakami, godnie będą reprezentować swoją szkołę a zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Wisińska dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem. Następnie nowo zaprzysiężeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od starszych kolegów.
Po życzeniach i sesji zdjęciowej pełnoprawni już uczniowie naszej szkoły delektowali się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.
Strona 95 z 276











