Aktualności
Spotkanie wigilijne wychowanków przedszkola oraz uczniów klas I-III
- Szczegóły
„To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku”.
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, spożywamy tradycyjne potrawy. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej szkole, 22 grudnia. Tego dnia wychowankowie przedszkola wraz z uczniami z klas I-III uczestniczyli we wspólnym spotkaniu wigilijnym. Dzieci wspólnie z Panią Dyrektor oraz wychowawcami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wigilijny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami i ryby, a także racuchów i strucli z makiem.
Takie podniosłe chwile utrwalają w dzieciach znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, a także wzmacniają wzajemne relacje.
Eliza Gomółka
Konkurs plastyczny
- Szczegóły
9 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty Diecezjalny Konkurs Plastyczny Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wzięło w nim udział 69 uczniów z 13 szkół. Hasło przewodnie tej edycji brzmiało: ,,Jan Paweł II - Droga do wolności". Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:
Dagmara Pietrzyk (kl. 1)
Julia Walczak (kl. 5)
Aleksandra Siembida (kl. 5)
Julia Walczak otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!
Świąteczne pieczenie pierników w klasach I-III
- Szczegóły
19 grudnia zgodnie z przedświąteczną tradycją uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami, upiekli pyszne pierniczki. Uczniowie mieszali składniki, wygniatali i wałkowali ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, serduszek, przy pomocy foremek. Podczas pieczenia pierników w całej szkole unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Największą radość dzieciom sprawiło ozdabianie pierników za pomocą kolorowych pisaków i barwnych posypek. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie.
Świąteczne wypieki odbyły się w sali kulinarnej z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.
Wychowawcy klas I-III
Pomagamy zwierzakom…
- Szczegóły
W dniach 8 – 18 grudnia samorząd szkolny prowadził w naszej szkole akcję zbiórki karmy dla podopiecznych przytuliska dla zwierząt w Zaklikowie. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. Wszystkim zaangażowanym, którym los samotnych zwierzaków nie jest obojętny serdecznie dziękujemy.
Iwona Lenart
Strona 116 z 276











