Aktualności
Odezwa
- Szczegóły

Odezwa
Komitetu Honorowego
Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja
w Województwie Lubelskim
Mieszkańcy Lublina i Województwa Lubelskiego!
Rodacy!
Komitet Honorowy Obchodów Święta 3 Maja, ze względu na szczególną sytuację związaną z pandemią, nie może zaapelować o liczny udział w uroczystościach, tym bardziej gorąco zachęcamy do tego, by przy naszych domach, w oknach naszych mieszkań pojawiły się biało-czerwone flagi.{nomultithumb}
Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim
Sukcesy naszych uczniów
- Szczegóły
Nauka to pokarm dla rozumu
Lew Tołstoj
Sukcesy naszych uczniów
22 kwietnia 2021 roku nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie ,,Młody Ekonomista-Przyszły Finansista". VII edycja ekonomicznych zmagań została przeprowadzona w formie online. Zorganizowali go nauczyciele przedmiotów ekonomicznych Zespołu Szkół Technicznych oraz Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej. Przez kilka miesięcy uczniowie z klas VII -VIII pilnie zgłębiali zagadnienia z ogólnej wiedzy bankowej, wiedzy o społeczeństwie oraz przedsiębiorczości. Do finałowego testu przystąpiło 29 uczniów z 9 szkół powiatu janowskiego. Nasza młodzież wykazała się bardzo dużą wiedzą i zajęła wysokie miejsca:
- Julia Widz (25 pkt),
- Tomasz Wieczorek (25 pkt),
- Gabriela Skupińska (19 pkt).
Gratulujemy!!!
Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach
- Szczegóły
{nomultithumb}
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.
Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej
- Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole.
Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.
- Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
- Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozporządzenie zgłoszone do publikacji w Dzienniku Ustaw).
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
ZEBRANIA Z RODZICAMI
- Szczegóły

Wychowawcy klas I-VIII zapraszają Rodziców na zebrania śródokresowe, które odbędą się we wtorek 27 kwietnia 2021 r. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zebrania odbędą się w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Teams.
O godzinie zebrania Rodzice zostaną poinformowani przez wychowawców klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Dyrektor szkoły
Małgorzata Wisińska
{nomultithumb}
Strona 156 z 276











