Aktualności
Mikołaj w przedszkolu
- Szczegóły

{nomultithumb}
,,Idzie dobry Święty,
uśmiecha się wkoło,
grzecznym dzieciom biją
serduszka wesoło.”
Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W poniedziałek 7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Oprócz prezentów ten niecodzienny Gość przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Zapoznał dzieci z historią Św. Mikołaja, który był biskupem Miry. Pokazał jego atrybuty: mitrę (czapkę) i pastorał. Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja.
Mikołaj nie zapomniał o Paniach kucharkach, sprzątaczkach, Pani dyrektor i wychowawczyniach przedszkola. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła.
Przedszkolaki obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
Po wizycie Mikołaja dzieci z paniami udały się do sali komputerowej, aby obejrzeć spektakl na dużym ekranie pt. "Wizyta Świętego Mikołaja ", który zaproponował naszej placówce Teatr Forma. Branża teatralna, także odczuła skutki pandemii. Jako placówka, w geście solidarności pospieszyliśmy z pomocą wpłacając dowolną kwotę, w zamian otrzymaliśmy link do wybranych nagrań.
Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom przedszkolaków za pomoc w zorganizowaniu tego ważnego dla każdego dziecka dnia, a także księdzu proboszczowi Krzysztofowi Woźniakowi, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja.
Wychowawczynie przedszkola
Dla Niepodległej
- Szczegóły
Quiz patriotyczny „ Wolność kocham i rozumiem”
13.11.2020 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o symbolach narodowych, hymnie, filmie „Niepodległość” i historii regionu (wykład pana Marka Mazura). Jego celem było pielęgnowanie historycznego dziedzictwa kraju i naszego regionu, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wdrażanie do samokształcenia, budowanie tożsamości narodowej, poszerzanie wiedzy związanej z małą ojczyzną, propagowanie piękna naszej przeszłości, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, poszukiwanie wzorców i wartości.
W quizie online wzięło udział 35 uczniów z klas IV– VIII. Największą wiedzą historyczną wykazali się:
Kl. IV- Emilia Dziewa
Kl. V- Konrad Urban
Kl. VI- Olga Żurawicz, Zuzanna Dziewa
Kl. VII- Jolanta Krzysztoń, Adam Krzysztoń, Julia Dziewa, Mateusz Jaskowiak
Kl. VIII- Tomasz Wieczorek, Kacper Kapusta, Aneta Luks, Julia Widz, Sebastian Suchora, Patryk Suchora
Gratulujemy!
Co warto przeczytać?
- Szczegóły
Na długie zimowe wieczory najlepsza jest książka. Polecam Wam dzisiaj kilka książek wartych przeczytania… więcej czytajcie w zakładce: Biblioteka
Komunikat
- Szczegóły
Drodzy Uczniowie,
zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, każdego roku uczniowie wraz z nauczycielami przedstawiali przepiękne „Jasełka”. Ten rok jest inny, nie możemy świętować razem w szkole tego wyjątkowego czasu oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jednak, aby chociaż odrobinę przeżywać ten radosny czas wspólnie z całą społecznością szkolną, z myślą o kolegach, koleżankach i nauczycielach zróbmy coś razem… Zachęcam wszystkich uczniów do wykonania zdjęcia stroika świątecznego, bądź innej ciekawej dekoracji świątecznej i przesłanie na adres mail:
Zdjęcia posłużą do wykonania prezentacji, która będzie zamieszczona na stronie szkoły. Prezentacja będzie wzbogacona o podkład muzyczny w wykonaniu naszych uzdolnionych wokalnie uczennic. Wybrane osoby zostaną poinformowane przez wychowawców.
Na nadsyłanie zdjęć macie czas do piątku 11 grudnia 2020 r. Życzę wielu ciekawych inspiracji.
Pozdrawiam
Pedagog szkolny Katarzyna Jaskowska
Strona 168 z 276











