Aktualności
DZIEŃ BABCI I DZIADKA - JASEŁKA
- Szczegóły

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego też o tym szczególnym dniu dzieci z naszego przedszkola również pamiętały. Specjalnie z okazji ich święta odegrały Jasełka, przygotowane z okazji Bożego Narodzenia. To było ogromne wydarzenie dla aktorów i dla widzów. Mimo, że od świąt minęło już trochę czasu to przedstawienie nie straciło ani uroku ani aktualności. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki. Podsumowaniem tej pięknej uroczystości były oczywiście wręczone przez dzieci swoim dziadkom upominki, pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek zorganizowany przez nauczycieli i rodziców przedszkolaków. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania. Całość uroczystości przygotowały panie Agnieszka Kaproń i Barbara Dudek.
Barbara Dudek
Zabawa choinkowa
- Szczegóły
W dniu 26. 01. 2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Korytarz szkolny pięknie udekorowany zamienił się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawiły się uczniowie klas I-IV, a potem klas V-VII i III gimnazjum. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy przerażenie. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami. Wszyscy uczniowie, ci starsi i ci młodsi bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, kółeczka i tańce w parach. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Rodzice wraz z paniami kucharkami przygotowali ciepły poczęstunek i pyszne ciasto. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały szkołę. Wspólna zabawa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze i przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i poczęstunku.
Opiekunowie Samorządu
Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
- Szczegóły
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
- Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
- Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
- Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
- Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
- Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
- Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
- Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
- Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
- Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
- Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
- Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
- Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
- Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
źródło: http://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji/aktualnosci/50036,Bezpieczenstwo-podczas-ferii-zimowych.html (dostęp 04.02.2019)
MEN - bezpieczne ferie
- Szczegóły
Listy Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji dotyczące przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami".
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców
Informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/
Strona 198 z 276











