Aktualności
Gminny Turniej BRD
- Szczegóły
14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Modliborzycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W Turnieju wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym, którzy pokazali się z dobrej strony. Drużyna PSP wypadła najlepiej w części testowej i swoje prowadzenie utrzymała również w części praktycznej. Dzięki temu uczniowie będą reprezentować Gminę na Turnieju Powiatowym. Troszkę gorzej wypadła młodzież z gimnazjum. Pomimo bardzo dobrego zaliczenia toru przeszkód nie udało im się odrobić punktów straconych na teście i ostatecznie zajęli drugie miejsce.
Drużynie ze Szkoły Podstawowej życzymy powodzenia na dalszym etapie Turnieju.
Opiekunowie: Dorota Kania
Tomasz Nalepa
Konkurs fotograficzny
- Szczegóły
,,Wiosna w obiektywie”
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na wyżej wymieniony temat. Fotografujemy oznaki wiosny w swoim najbliższym otoczeniu(miejscu zamieszkania),czyli elementy krajobrazu np. kwitnące krzewy, drzewa itp. Nie fotografujemy osób! Każdy uczestnik konkursu do 10 maja może przekazać maksymalnie dwa najładniejsze zdjęcia na pendrivie do pani Doroty Kania. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły.
organizatorzy
nauczyciele plastyki
Zainwestuj w zdrowie
- Szczegóły
Druga edycja konkursu,,Zainwestuj w zdrowie” za nami.
W czwartek 14 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim odbyła się II edycja konkursu promującego zdrowy styl życia pod hasłem,,Zainwestuj w zdrowie”.W tym roku Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym godnie zaprezentowali uczniowie klasy drugiej gimnazjum Karolina Grzegórsk i Patryk Urban. Wśród najlepszych po pierwszym etapie, czyli indywidualnym teście wiedzy, znalazła się uczennica naszego gimnazjum-Karolina Grzegórska. Etap II konkursu polegał na rozpoznaniu smaku trzech wybranych produktów spośród dwudziestu czterech. Naszym uczniom dziękujemy i gratulujemy oraz życzymy wielu pomyślnych startów w przyszłości.
opiekun Dorota Kania
"Przez krzyż do chwały"
- Szczegóły
W dniu 23.03.2016 r. odbyła się akademia przygotowująca uczniów do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Akademia ukazywała znaczenie krzyża jako znaku zbawienia, oraz kształtowała postawy radości i nadziei chrześcijańskiej, płynącej z faktu zmartwychwstania. W montażu słowno – muzycznym wzięli udział uczniowie klasy II, III, IV szkoły podstawowej oraz młodzież z klasy I i II gimnazjum.
Akademii towarzyszyła atmosfera skupienia. Uroczystość zakończyła przewodnicząca samorządu szkolnego składając życzenia wielkanocne Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom szkoły i koleżankom i kolegom.
Alicja Wołkowicz
Strona 245 z 276











