Aktualności
ŚNIADANIE DAJE MOC! - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
- Szczegóły
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W dniu 8 listopada 2022 r. dzieci z klas I-III wspólnie przygotowywały zdrowe śniadanie w ramach programu edukacyjnego ,,Śniadanie daje moc”. Uczniowie tworzyli kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów. Wykonane kanapki były zdrowe, smaczne i pożywne.
Uczniowie z apetytem zjedli samodzielnie przygotowane kanapki i wypili ciepłą herbatę owocową. Podczas przygotowywania śniadania dzieci korzystały ze sprzętu zakupionego dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
Przygotowanie kanapek i ich degustacja było dla dzieci świetną zabawą, a zarazem nauką o znaczeniu śniadania w życiu nie tylko małego człowieka.
Wychowawcy klas I-III
Zajęcia biblioteczne w Filii Bibliotecznej
- Szczegóły
Dnia 28.10.2022 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym. Celem zajęć była promocja literatury popularnonaukowej wśród dzieci. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami zachowania się w bibliotece, dowiedzieli się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom bogaty zbiór literatury popularnonaukowej przeznaczony dla ich grupy wiekowej.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz wykazywały duże zainteresowanie prezentowaną literaturą. Największym zainteresowaniem cieszył się dział „Historia dla najmłodszych”. Większość drugoklasistów wypożyczyło wybrane książki do domu.
Wszystkie dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z obietnicą, że tu jeszcze wrócą.
Eliza Gomółka
Nakręceni na czytanie z Księgarnią Tuliszków
- Szczegóły
Nasza szkoła bierze udział w: Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt.: „Nakręceni na czytanie z Księgarnią Tuliszków”.
W dniach od 10. 10 – 28. 11. 2022 r. na dolnym korytarzu przy współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie odbywa się kiermasz nowości wydawniczych – przedsięwzięcie promujące czytelnictwo. W ofercie znajdują się: kolorowanki, bajki, baśnie, książki edukacyjne, kulinarne, przygodowe oraz fantastyczne .
Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą. Książka może być świetnym pomysłem na prezent dla każdego w promocyjnej cenie.
Organizator : Agnieszka Dziewa
Wycieczka do Dęblina i Lublina
- Szczegóły
Dnia 25 października 2022 r. uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Dęblina i Lublina. Wyjazd został zorganizowany dzięki dotacji, którą otrzymała nasza szkoła, biorąc udział w projekcie „Poznaj Polskę”.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historią polskiego lotnictwa oraz obejrzeć z bliska wojskowe samoloty i śmigłowce. Kolejnym etapem naszej wycieczki było miasto Lublin. Spacerując ulicami Starego Miasta dzieci poznały historię Lublina, wysłuchały lubelskich legend i zobaczyły jego zabytkowe kamienice. Wielką radość sprawiło dzieciom poszukiwanie lubelskich koziołków. Będąc na Placu Litewskim uczniowie mieli okazje przywitać się z mieszkańcami Wilna, dzięki portalowi Lublin-Wilno. Po wejściu na Wzgórze Zamkowe mogliśmy podziwiać panoramę miasta. W Lublinie zwiedziliśmy także Bazylikę i skarbiec Dominikanów, gdzie zobaczyliśmy kolekcję zabytkowych szat liturgicznych i wyrobów złotniczych. Ostatnim punktem naszej wycieczki było kino Cinema City, w którym obejrzeliśmy film pt. ,,Kopciuszek i kamień życia”.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
Podczas wycieczki zostały zrobione dzieciom zdjęcia z wykorzystaniem aparatu zakupionego dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
Wychowawcy klas I-III
Strona 122 z 276











