Aktualności
Mistrz ortografii
- Szczegóły
„Ojczysty – znam, lubię, szanuję.”
Jednym z punktów programu „Dnia Otwartych Drzwi” w Zespole Szkół Nr 2 w Nałęczowie było uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii”. W tym roku odbyła się V edycja tego przedsięwzięcia. Patronat nad konkursem sprawował Instytut Filologii Polskiej UMCS i Lubelski Kurator Oświaty. Po raz drugi finał odbywał się w formule on-line.
Uczniom naszej szkoły dbałość o piękną polszczyznę i o poprawność językową nie jest obojętna.
W I etapie (eliminacjach szkolnych) ogółem wzięło udział 116 osób z klas siódmych i ósmych, do finału przystąpiło 42 uczestników.
Jesteśmy usatysfakcjonowani faktem, że laureatkami konkursu zostały dwie nasze uczennice.
Julia Dziewa (uczennica kl. VIII) - I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii
Zuzanna Dziewa (uczennica kl. VII) - III miejsce
Gratulujemy!
Spotkanie w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym
- Szczegóły
Maria Konopnicka to najwybitniejsza poetka okresu realizmu, nowelistka, pisarka dla dzieci, krytyczka, publicystka, tłumaczka. Jej twórczość, to również wiele utworów dla dzieci, m.in. baśnie, wiersze i opowiadania, w których rozśmiesza, wzrusza i pobudza wyobraźnię.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Biblioteka - świat w jednym miejscu", przedszkolaki z grupy "Skrzatów" i "Pszczółek" odwiedziły Filię Biblioteczną w Stojeszynie Pierwszym, aby bliżej poznać twórczość Marii Konopnickiej. Pani bibliotekarka Alfreda Gierłach odczytała dzieciom utwory takie jak: „Parasol”, „Nasza czarna jaskółeczka”, „Pranie”, „Pszczółki”, „Jabłonka”, które uczą szacunku do ludzi, pilności, pracowitości, sumienności, a także wrażliwości na otaczającą nas przyrodę.
Dzieci dowiedziały się również, jak zachować się w bibliotece, mogły przeglądać inne książki znajdujące się na półkach, poznać pracę Pani bibliotekarki oraz wykonać prace plastyczne, które zawisły na wystawie w bibliotece.
Dziękujemy Pani Alfredzie Gierłach za niezwykle miłe i pouczające spotkanie.
Wychowaczynie Przedszkola
Wyjazd do kina na Musical i do Muzeum Pożarnictwa w Kraśniku
- Szczegóły
16 maja 2022r. dzieci z naszego przedszkola wyjechały do Kraśnika na Musical ,,Cudowna Lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia.,,Cudowna Lampa Aladyna” to opowieść pełna ciepła, pogody i magii. Spełniających się marzeń tych,którzy naprawdę na nie zasługują i tym, którzy by je spełniać, podejmują wysiłek. Ci zaś ,którzy chcą chadzać drogami na skróty i wybierają kłamstwo kończą marnie.
Po spektaklu dzieci wybrały się do Muzeum Pożarnictwa w Kraśniku. Miały okazję zobaczyć i posłuchać w jaki sposób ostrzegano kiedyś przed pożarem, jakim wyposażeniem posługiwali się kiedyś strażacy. W muzeum było bardzo dużo eksponatów dokumentujących tradycje i historie straży np. sikawki konne, hełmy strażackie, sztandary, mundury oraz różne samochody strażackie. Przedszkolaki mogły same uruchomić ręczną syrenę, założyć hełm, Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Było po prostu super!
Kaproń Agnieszka
Poezjo…muzo moja…..
- Szczegóły
Dnia 16 maja odbył się 41. Mały Konkurs Recytatorski na szczeblu gminnym, naszą szkołę reprezentowało 14 uczestników- Milena Kędra kl. I, Kornelia Misiak kl. I, Dawid Bielecki kl. I, Jakub Ptaszek kl. I, Natalia Szpyt kl. III Julia Walczak kl. IV. Nikola Krasowska kl. V, Emilia Dziewa kl. V, Natasza Wieczorek kl. V, Katarzyna Bryk kl. V, Aleksandra Bryk kl. VII, Zuzanna Dziewa kl. VII, Olga Żurawicz kl.VII, Julia Dziewa kl. VIII. Uczestnicy deklamowali utwory poetyckie i fragmenty pisane prozą wielkich mistrzów pióra. Nominacje do etapu powiatowego otrzymali: Dawid Bielecki, Natalia Szpyt, Julia Walczak, Nikola Krasowska, Katarzyna Bryk, Olga Żurawicz, Aleksandra Bryk. Wyróżnienie na szczeblu powiatowym otrzymała debiutantka Nikola Krasowska. Wszystkim recytatorom i miłośnikom słowa żywego gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.
Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu-p. Marcie Michnie, p. Grażynie Orzeł, p. Dorocie Żurawicz, p. Jolancie Zbiżek.
Uczestnicy
Strona 130 z 276











