Aktualności
Literacki piątek
- Szczegóły
,,Miej serce i patrzaj w serce” - tymi słowami kończącymi balladę o znamiennym tytule,,Romantyczność” Adam Mickiewicz wprowadził polską literaturę w nową epokę zwaną romantyzmem. Są one swoistym manifestem pokolenia, które wpłynęło nie tylko na literaturę czy szeroko pojętą kulturę, ale również na świadomość wielu pokoleń Polaków. Rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w corocznej akcji z cyklu,,Narodowe Czytanie”. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w 2012 roku, czytano wówczas ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2022 roku Para Prezydencka wybrała ponownie utwór Wieszcza.
W piątek 9 września w ,,kąciku relaksacyjno- czytelniczym” odbyło się uroczyste czytanie ,,Ballad i romansów”. Uczniowie klas IV – VIII zaprezentowali: Romantyczność”, ,,Lilije”, ,,Panią Twardowską”, ,,Świteziankę”, ,,Powrót taty” i Rękawiczkę”. Wykonali ilustracje, zaprojektowali stroje oraz stworzyli filmiki na podstawie ballad.
Międzynarodowy Dzień Kropki
- Szczegóły
15 września obchodziliśmy Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto zostało ustanowione w 2008 roku i jest dniem kreatywności, rozwoju talentów i pracy wyobraźni. Dzieci zajmują się tworzeniem własnych prac lub rozwiązywaniem kreatywnych zagadek.
Przedszkolaki z grupy "Skrzatów" i "Pszczółek" w tym dniu mogły wysłuchać czytanej przez Panie książki H. Tullet "Naciśnij mnie" uruchamiając swoją wyobraźnię, a następnie tworzyć własne kreatywne "dzieła sztuki". Dzieci z grupy młodszej zrobiły chorągiewki, przyklejając kolorowe kropki z papieru, natomiast starsza grupa malowała palcami, tworzą za pomocą kropek obrazy według własnego pomysłu. Dzieci z dumą prezentowały powstałe prace. Mogły też wziąć udział w zabawach i rozwiązywać zagadki.
Międzynarodowy Dzień Kropki przedszkolaki zapamiętają jako dzień pełen dobrej zabawy, mnóstwa śmiechu oraz kreatywnych zajęć.
Wychowawcy przedszkola.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
- Szczegóły

W tym tygodniu w naszej szkole obchodzony jest Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Działanie ma na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.
Więcej informacji można znaleźć w liście Pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki skierowanym do dyrektorów szkół, rodziców i uczniów:
https://www.gov.pl/attachment/8e2f5a0a-5618-4cd3-b344-10b186942b3a
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ma na celu uświadomienie środowisku lokalnemu potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Janowie Lubelskim
- Szczegóły
W dniu 2 września 2022 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z panią dyrektor uczestniczył w oficjalnej wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego. Uroczystość ta była połączona z otwarciem i poświęceniem nowo wybudowanej przy Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim hali sportowej .
Inauguracja rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej. W modlitwie uczestniczyli kapłani, władze państwowe na czele z wojewodą lubelskim i wojewódzkim kuratorem oświaty oraz władze powiatu, miasta, nauczyciele, uczniowie, służby mundurowe i przedstawiciele różnych instytucji.
Dalsza część odbyła się w budynku hali sportowej, gdzie zaproszeni goście wysłuchali okolicznościowych przemówień. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter i z pewnością przedstawiciele naszej szkoły będą mięli co wspominać.
Strona 127 z 276











